25 lutego 2014 23:49 | Aktualności

I Gminny Turniej Gier i Zabaw w naszej szkole

W dniu dzisiejszym tj. 25.02.2013 gościliśmy klasy II i III ze szkół podstawowych naszej gminy na I Gminnym Turnieju Gier i Zabaw (Memoriał Franciszka Witkowskiego) organizowanym przez Urząd Gminy Radziechowy – Wieprz we współpracy z naszą szkołą. W turnieju brały udział drużyny z Brzuśnika, Juszczyny, Radziechów i oczywiście reprezentacja naszej szkoły.

Dzieci musiały wykazać się zwinnością, szybkością i dokładnością. Zadania sprawnościowe dla poszczególnych klas różniły się. I tak np. klasy II brały udział w takich konkurencjach jak sztafeta z piłką lekarską, podskoki ze skakanką czy sadzenie ziemniaków, klasy III natomiast toczyły piłkę koszykową w tunelu, rzucały do ruchomego celu i wcielały się w rolę kangurów.
Wszystkie drużyny walczyły do samego końca. W konkurencjach klas III nasi uczniowie okazali się najlepsi zdobywając I miejsce, natomiast w rywalizacji klas II nasi uczniowie uplasowali się na miejscu III. Ogólny wynik punktowy obu drużyn dał nam II miejsce w I Gminnym Turnieju Gier i Zabaw dla klas II i III.

Wszystkim szkołom gratulujemy wyników. Serdecznie dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do turnieju oraz sprawującym opiekę nad nimi, za trud włożony w ich pracę oraz Panu Krzysztofowi Figurze i Pani Agnieszce Janosz za organizację spotkania. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku spotkamy się w tak wspaniałym gronie, by swoją wzorową postawą propagować sport, zdrowy styl życia, a przede wszystkim rywalizację fair play.

I Gminny Turniej Gier i Zabaw