19 stycznia 2014 12:36 | Aktualności

Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Małych Form Kolędniczych "GWIAZDA BETLEJEMSKA 2014"

16 stycznia 2014 r w Budynku Wielofunkcyjnym w Brzuśniku odbył się po raz kolejny Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych “Gwiazda Betlejemska 2014”.

Wśród 229 uczestników Przeglądu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
W kategorii II – ŚPIEW Z TOWARZYSZENIEM INSTRUMENTU LUB ZESPOŁU (KAPELI) reprezentowali nas uczniowie: Beata Krzus, Ksenia Pawlus, Julia Białożyt, Katarzyna Wieczorek, Karolina Motyka, Magdalena Dobija, Joanna Wrona, Kornelia Matlak, Aleksandra Caputa, Wiktoria Ficoń, Dominika Caputa, Roksana Caputa, Joanna Błachut, Ilona Żuławska, Kinga Gustyn, Michał Czulak, Kamil Kaletka, Rypień Natalia z kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
W kategorii III – KOLĘDY TRADYCYJNE – WYKONYWANE GWARĄ I W STROJU REGIONALNYM startowali: Aleksandra Śleziak „Pasterze, pasterze” oraz Konrad Drewniak, Klaudiusz Piela, Maksymilian Gaciek „Pójdźmy już bracia w drogę z wiecora”. Opiekunem grup jest pani mgr Anna Micherda

Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich uczestników Przeglądu jury postanowiło przyznać nagrodę Aleksandrze Śleziak – II miejsce oraz Trio: Konrad Drewniak, Klaudiusz Piela, Maksymilian Gaciek – III miejsce w swojej kategorii.

Gratulujemy! Nagrody rzeczowe i finansowe zostaną wręczone laureatom po feriach zimowych.