10 grudnia 2013 19:46 | Aktualności

Mamo, tato poćwiczmy razem, czyli Mikołajki na sali gimnastycznej!

Z okazji Mikołajek oraz w ramach projektu „Szkoła w ruchu” Pani mgr Agnieszka Janosz zaprosiła do wspólnej zabawy Odział Przedszkolny, klasy I – III oraz klasy IV – VI. Do aktywnego świętowania przyłączyli się także rodzice klas młodszych. Cała impreza została podzielona na dwie części: pierwsza dla klas młodszych i Oddziału Przedszkolnego; podczas drugiej części klasy IV – VI pod okiem czujnych sędziów zmagały się w turnieju siatkarskim oraz turnieju mini piłki nożnej.
Nasi najmłodsi uczestnicy rozpoczęli zabawę dzieląc się swoją wiedzą na temat św. Mikołaja, udzielając niejednokrotnie ciekawych, zaskakujących i zabawnych odpowiedzi, wprowadzając wszystkich w świetny humor. Uczniowie wykazali się także dużą sprawnością fizyczną, chęcią rywalizacji i pogodą ducha biorąc udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach ruchowych przy rytmie muzyki, jak: śniegowa zabawa, taniec z chustami czy zabawa ze śpiewem (Pingwinki).
Wszystkie klasy wspaniale przygotowały się do spotkania zakładając czerwono – białe stroje oraz czapki mikołajki, wykrzykując wcześniej przygotowane hasła bojowe oraz zagrzewając wszystkich kolegów i koleżanki do zabawy.
Po wesołej rozgrzewce każda klasa oraz przybyli rodzice przeszli przez tor przeszkód oraz w drużynach tworzyli stosy z pozgniatanych gazet, które na zakończenie imprezy stały się źródłem surowca do bitwy na gazetowe śnieżki. Na zakończenie imprezy każda klasa została nagrodzona pamiątkowym dyplomem.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Słowa uznania kierujemy również do pomysłodawcy oraz organizatora imprezy Pani mgr Agnieszki Janosz oraz wszystkich wychowawców klas za ich obecność i wsparcie.

Mikołajki na sportowo