Witamy na naszej stronie!

Aktualności

02 grudnia 2013 22:12 | Aktualności

Andrzejki u przedszkolaków

29 listopada odbyła się w oddziale przedszkolnym zabawa andrzejkowa z udziałem Pana Dyrektora i rodziców. Impreza ta miała charakter warsztatowy i była dniem zajęć otwartych.

Zabawę rozpoczęliśmy od zapoznania się z postacią Świętego Andrzeja. Przedszkolaki dowiedziały się kim był patron uroczystości i skąd wzięła się tradycja wróżenia i przepowiadania przyszłości. Każdy przedszkolak założył czapkę andrzejkową, którą wcześniej sam przygotował na zajęciach plastycznych, specjalnie na tę okoliczność. Aby wróżby się spełniły każdy z obecnych na sali gości wrzucił do pojemnika z wodą grosik wypowiadając czarodziejskie słowa: „Czary mary, czary mary niech się spełnią nasze czary”. Wróżby zaczęliśmy od czytania z gwiazd, każdy wylosował gwiazdkę, która na odwrocie miała podane hasło, dowiedzieliśmy się, że niektórzy z nas zostaną nauczycielami, prezydentem, a ktoś inny pilotem odrzutowca…

Były również wróżby z owocami, bibułą a także jedna z najstarszych wróżb but za butem, która przepowiedziała, kto z przedszkolaków pierwszy w przyszłości zmieni stan cywilnyJ.

Zadaniem specjalnym było ozdabianie wspólnie z rodzicami sylwety klucza andrzejkowego. Każdy bardzo się starał, aby klucz był piękny, oryginalny i wyjątkowy.

Na zakończenie zadań warsztatowych był poczęstunek i wspólna zabawa z rodzicami przy muzyce oraz nauka zimowej piosenki.

 

mgr Magdalena Włoch

Przeczytano: 386 razy. Wydrukuj|Do góry

Andrzejki u przedszkolaków