18 października 2013 14:19 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Klichu

Konkurs  skierowany jest do uczniów z klas IV – VI. Przeprowadzony będzie w formie pisemnej. Każdy uczestnik otrzyma materiały dotyczące postaci patrona od swojego wychowawcy lub organizatora konkursu, na podstawie których opracowany zostanie test konkursowy.

Cele konkursu:

• Przybliżenie uczniom postaci patrona szkoły Jana Klicha.
  • Zainspirowanie uczniów do samodzielnych poszukiwań informacji na temat patrona.
  • Rozbudzenie zainteresowań historią szkoły i regionu.
  • Pogłębienie wiedzy z zakresu edukacji historycznej i polonistycznej.
  • Doskonalenie umiejętności korzystanie z różnych źródeł informacji (gazetka szkolna, tablice informacyjne, strony internetowe szkoły).
  • Rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się i czytania ze zrozumieniem dłuższych tekstów.
  • Zastosowanie wiedzy w celu rozwiązania zadań konkursowych.

Termin  konkursu:  4 listopad  – godz. 10.45 ( poniedziałek)

Rozstrzygnięcie konkursu

Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez dwuosobową komisję. Ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród książkowych  dla laureatów konkursu nastąpi w Dniu Patrona, czyli 8 listopada podczas uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.

Organizatorzy  konkursu:  Jolanta Brandys,  Monika Owsionka,  Samorząd Uczniowski.