Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu

03 października 2020 19:31 | Aktualności

Realizacja programu „Życie z pasją” pod hasłem „Śladami Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II”

W dniu 30 września 2020 r. w ramach realizacji programu „Życie z pasją” 14 uczniów klasy 8 B pod opieką mgr Małgorzaty Zawady, mgr Izabeli Krutak i dr. Przemysława Dyrlagi uczestniczyło w wycieczce pod hasłem „Śladami Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II”. Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od Muzeum – Dworu w Stryszowie (Oddział Muzeum Zamek Królewski na Wawelu), w którym są eksponowane wnętrza mieszkalne dworu ziemiańskiego z XIX w. Następnie odwiedzili klasztor oo. bernardynów i bazylikę pw. Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej – jedno z najważniejszych w Polsce sanktuariów i zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z Kalwarii udali się do Wadowic – rodzinnego miasta Karola Wojtyły. W Wadowicach uczniowie zwiedzili bazylikę pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – miejsce chrztu Karola Wojtyły i najcenniejszy zabytek miasta. Następnie obejrzeli ekspozycje Muzeum Miejskiego i Muzeum Domu Rodzinnego Świętego Jana Pawła II.

Obowiązkowym punktem wycieczki była również wizyta w cukierni połączona z degustacja słynnych „papieskich kremówek”.

Zdjęcia: