07 listopada 2019 18:53 | Aktualności

Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły.

„Jeśli komuś droga otwarta do nieba, to tym , co służą ojczyźnie”- pisał Jan Kochanowski.

Patron naszej szkoły służył ojczyźnie jako żołnierz, nauczyciel, działacz społeczny i propagator kultury. O swoją małą ojczyznę troszczył się całe życie, ale również uczył innych, jak o nią dbać. Uczniowie, którzy biorą udział w konkursach o tematyce patriotycznej, w akademiach i uroczystościach, którzy znają historię i jej bohaterów niewątpliwie kochają ojczyznę.

6 listopada odbył się tradycyjny już Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV - VIII. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 15 różnego typu zadań. Musieli uzupełnić notatkę biograficzną, podać szczegółowe informacje dotyczące życia Jana Klicha, zredagować wypowiedź na temat działalności patrona i podać konkretne przykłady jego zaangażowania w życie wsi i gminy.

Nie był to łatwy konkurs, jednak uczniowie udowodnili, że postać patrona szkoły nie jest im obca. Pisząc o jego zasługach zwracali uwagę na pracowitość, odpowiedzialność, sumienne wypełnianie obowiązków, zaangażowanie i wielką miłość do naszej małej ojczyzny.

W tegorocznym konkursie najlepiej zaprezentowali się uczniowie klas ósmych, którzy z postacią patrona oswajają się już od kilku lat. Jednak na pochwałę zasługują również najmłodsi uczestnicy konkursu, którzy również wykazali się sporą wiedzą na temat Jana Klicha.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Beata Krzus -klasa VIIIa

II miejsce – Rozalia Sporek - klasa VIIIa

III miejsce – Faustyna Sporek- klasa VIIIb

Wyróżnienie:

Kacper Woronowicz – klasa IVb

Tymon Noga – klasa IV b

W konkursie wzięli udział uczniowie: Mikołaj Kłusak, Nikola Noga, Paulina Kasoń, Zuzanna Duraj, Daria Syposz, Milena Sobala, Julita Figura, Martyna Lach, Adam Dyrlaga, Oliwia Pudełek. Krystian Howaniec,Zuzanna Nowak, Karolina Miniewicz, Natalia Klimonda, Natalia Zarzecka, Daria Wydra, Magdalena Murańska i Karolina Figura.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia: