14 czerwca 2019 20:39 | Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Dwa dni czerwca uczniowie klas siódmych i ósmych spędzili w stolicy naszego kraju. 11 czerwca 2019 r. młodzież pojechała do Warszawy, aby efektywnie spędzić czas w Centrum Nauki Kopernik. CNK to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Uczniowie odkrywali tam tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i świetnie się przy tym bawili, a w Teatrze Wysokich Napięć obejrzeli niecodzienny spektakl z elektrycznymi wyładowaniami w roli głównej. Spędzili również czas w Planetarium uczestnicząc w seansie „Ziemia, Księżyc i Słońce” poprzedzonym pokazem nieba, prowadzonym na żywo.

Uczniowie zwiedzili również Stare Miasto. Zobaczyli m. in. Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, mury obronne, Barbakan, pomnik Małego Powstańca. Udało im się również zdążyć na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wycieczka została sfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia: