14 czerwca 2019 20:37 | Aktualności

Projekt „Bądź bezpieczny na drodze”

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów przystąpiliśmy do projektu „Bądź bezpieczny na drodze” realizowanego przez Fundację K2 z Żywca. Celem głównym projektu było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów w zakresie bezpieczeństwa osobistego użytkowników dróg. Zajęcia edukacyjne trwały 3 godziny dydaktyczne w każdej klasie. Zajęcia prowadzone były w sposób aktywny z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu treningowego, prezentacji multimedialnych i krótkich filmów szkoleniowych. Każdy uczeń otrzymał Certyfikat.

Uczniowie brali udział w III modułach:

I moduł: Bezpieczeństwo użytkowników dróg, m. in. wypadki drogowe z wykorzystaniem Symulatora Zderzenia.

II moduł: Skutki nieodpowiedzialnego picia alkoholu lub narkotyzowania się przez użytkowników dróg poruszających się pieszo lub pojazdami mechanicznymi z wykorzystaniem gogli symulacji upojenia alkoholowego (ALKOGOGLE) oraz gogli symulacji zażycia narkotyków (NARKOGOGLE).

III moduł: Pierwsza pomoc przedmedyczna ofiarom wypadków drogowych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia z wykorzystaniem fantomów do nauki Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej.

Zdjęcia: