10 czerwca 2019 15:50 | Aktualności

Klasy czwarte w Krakowie

7 czerwca uczniowie klas czwartych razem z wychowawczyniami – mgr Jolantą Kuś i mgr Natalią Rachwalik oraz z mgr Martą Skrzyp-Bigos odwiedzili piękny Kraków. Nie była to jednak zwykła wycieczka, za pomocą zaklęcia uczniowie przenieśli się do średniowiecznego Krakowa, przygodę rozpoczęli wielką bitwą pod murami obronnymi. Co ciekawe na miecze walczyli nie tylko nasi dzielni rycerze ale również  - księżniczki.

Po rozegranej bitwie cała grupa wraz z panią przewodnik przeszła ulicą Floriańską w stronę rynku, tam zapoznali się z krakowskimi legendami, kosztowali średniowiecznych skarbów: soli, cynamonu, pieprzu, słuchali hejnału oraz spotkali króla i królową.

Następnie cała drużyna wyruszyła ulicą Kanoniczną, czyli najstarszą ulicą Krakowa na dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu. Po drodze uczniowie zobaczyli jeszcze Collegium Maius i  Pałac Biskupów Krakowskich.

Wycieczka zakończyła się wizytą u najsłynniejszego smoka, który na pożegnanie zionął ogniem w stronę naszych - zachwyconych Krakowem ale i zmęczonych długą wyprawą  - czwartoklasistów.

Zdjęcia: