11 października 2018 09:48 | Aktualności

Zaduszki Narodowe – "Bohaterowie przywracani pamięci".

W sobotę, 6 października 2018 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zaduszkach Narodowych na Matysce - „Bohaterowie przywracani pamięci". Są to uroczystości patriotyczne połączone z modlitwą za ojczyznę i spektaklem plenerowym. Idąc na szczyt Matyski uczniowie mieli możliwość obejrzenia poszczególnych scen spektaklu plenerowego „Potop szwedzki na Żywiecczyźnie", w którym przypomniano o bohaterskiej postawie ks. Stanisława Kaszkowica. Trasa na Matyskę przebiegała w bardzo miłej atmosferze, uczniowie mogli podziwiać kolejno prezentowane inscenizacje bitwy uwolnienia króla Jana Kazimierza z rąk Szwedów, życie w XVI-wiecznej wsi Radziechowy, pomoc górali w odsieczy na Częstochowę, podpalenie przez Szwedów radziechowskiej wioski, obronę Częstochowy, gdzie podkreślono rolę o. Augustyna Kordeckiego. Była to piękna lekcja historii uwieńczona polonezem. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział we mszy św. w intencji Ojczyzny i w Apelu Poległych. Na koniec odbyło się spotkanie przy gorącym posiłku.

Opiekunowie uczniów: M. Krzuś, A. Jakubiec, A. Micherda, A. Mrowiec.