26 czerwca 2018 18:27 | Aktualności

Program Kino-Szkoła

W tym roku szkolnym uczniowie klas starszych szkoły podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłych lekcjach odbywających się w kinie. Był to cykl filmów  interdyscyplinarnego programu "Kino-szkoła" połączony z prelekcjami dla uczniów przed seansami.

Cykl „Kino – Szkoła” jest programem profilaktyczno-społecznym,edukacji medialnej który wybraliśmy dla naszych uczniów jako uzupełnienie GODZIN WYCHOWAWCZYCH. Tematy prelekcji oraz dobór filmów powstały w oparciu o treści podstaw programowych nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych. Oto tematy i tytuły filmów, które obejrzeliśmy:

1. Pażdziernik - PRZYJAŹŃ JAKO WARTOŚĆ

„Gabriel” , reż. Mikołaj Haremski, Polska 2013, 90 min

2. GRUDZIEŃ - CO JEST WAŻNE W ŚWIĘTA?

Magiczne święta , reż. Thale Persen, Norwegia 2015, 93 min.

3. STYCZEŃ - CZYM JEST RODZINA? JAK DBAĆ O WIĘZI MIĘDZYPOKOLENIOWE?

Blanka , reż. Kohki Hasei, Japonia/ Włochy/ Filipiny 2015, 75 min.

4. MARZEC - „M” JAK MOTYWACJA. CO NAS MOTYWUJE DO DZIAŁANIA?

Kod M , reż. Dennis Bots, Holandia 2015, 98 min.

5. MAJ - KIM JESTEM? DLACZEGO WAŻNE SĄ MOJE KORZENIE?

ZigZag Kid , reż. Vincent Bal, Belgia/ Francja/ Hiszpania/ Holandia/ Wielka Brytania 2012, 95 min.

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.