20 listopada 2017 16:50 | Aktualności

Legendy naszego dzieciństwa

15 listopada 2017 r. w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie pod hasłem: „Legendy naszego dzieciństwa” dla uczniów klas trzecich, przedszkola oraz laureatów konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z legendy – praca inspirowana przeczytaną lekturą”. Spotkanie to uatrakcyjniło przybycie zaproszonych gości:
• A. Chmiel – przewodnicząca KGW - Wieprz;
• L. Brączek – członkini KGW - Wieprz;
• W. Drewniak – przedstawiciel OSP w Wieprzu;
• A. Mrowiec – nauczyciel.
Na spotkaniu uczniowie wysłuchali następujących legend: „Kwiat Paproci”, „O śpiących rycerzach w Tatrach”, „O poznańskich koziołkach”, „Pani Twardowska”, „Jak to ze smokiem Wawelskim było” , które z pewnością każdy z nas pamięta z własnego dzieciństwa.

Organizacja przedsięwzięcia: A. Micherda, A. Jakubiec oraz nauczyciele współpracujący: U. Stolarczyk, T. Biela, J. Brandys, I. Knapek, P. Dyrlaga, M. Janota, M. Wawrowska.