30 października 2017 16:32 | Aktualności

Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły już 3 listopada!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły.

Regulamin Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Klichu.

1. Zagadnienia ogólne:

Konkurs  skierowany jest do uczniów z klas IV – VII. Konkurs przeprowadzony będzie w formie pisemnej. Każdy uczestnik otrzyma materiały dotyczące postaci patrona od swojego wychowawcy lub organizatora konkursu, na podstawie których opracowany zostanie test konkursowy.

2. Cele konkursu:

Przybliżenie uczniom postaci patrona szkoły Jana Klicha.

Zainspirowanie uczniów do samodzielnych poszukiwań informacji na temat patrona.

Rozbudzenie zainteresowań historią szkoły i regionu.

Pogłębienie wiedzy z zakresu edukacji historycznej i polonistycznej.

Doskonalenie umiejętności korzystanie z różnych źródeł informacji (archiwalne numery gazetki szkolnej dostępne w bibliotece, tablice informacyjne, strona internetowa szkoły).

Rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się i czytania ze zrozumieniem dłuższych tekstów.

Zastosowanie wiedzy w celu rozwiązania zadań konkursowych.

3. Termin realizacji: 3 listopad 2017 r. – piątek.

4. Rozstrzygnięcie konkursu: Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez dwuosobową komisję. Ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród książkowych dla laureatów konkursu nastąpi 10 listopada podczas uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.

5. Organizatorzy: mgr Jolanta Brandys, mgr Izabela Knapek, mgr Urszula Stolarczyk.