25 kwietnia 2017 17:53 | Aktualności

Mamy FINALISTKĘ w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea. W I etapie do konkursu przystąpiło 20 uczniów naszej szkoły z klas IV – VI. Uczniowie mieli rozwiązać 15 zadań (5 za 1 pkt, 5 za 2 pkt, 5 za 3 pkt) w czasie 45 minut. Najlepiej z rozwiązaniem zadań poradziła sobie uczennica klasy czwartej Wioletta Lach, rozwiązując je bezbłędnie i tym samym kwalifikując się do II etapu konkursu. Finał konkursu, na który Wiola pojechała pod opieką Pani Jolanty Kuś oraz swojego taty, odbył się 10 kwietnia w Warszawie.

Gratulujemy Wioli Lach tytułu Finalisty Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/2017 w kategorii 4 klasa szkoły podstawowej i życzymy jej dalszych sukcesów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku jeszcze jako uczennica klasy trzeciej Wiola uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2016.