10 kwietnia 2017 18:52 | Aktualności

Turniej gier i zabaw dla klas II-III.

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw organizowanym przez Urząd Gminy Radziechowy – Wieprz.Tegoroczne zawody odbyły się u naszych sąsiadów Zespole Szkół im. Ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach. W turnieju brały udział drużyny z Brzuśnika, Radziechów i oczywiście reprezentacja naszej szkoły.

Dzieci musiały wykazać się zwinnością, szybkością i dokładnością. Zadania sprawnościowe dla poszczególnych klas różniły się. I tak np. klasy II brały udział w takich konkurencjach jak sztafeta z piłką lekarską, podskoki ze skakanką czy sadzenie ziemniaków, klasy III natomiast toczyły piłkę koszykową w tunelu, rzucały do ruchomego celu i wcielały się w rolę kangurów. Wszystkie drużyny walczyły do samego końca.

W konkurencjach dzieci urodzonych w roku 2008 nasi uczniowie okazali się najlepsi zdobywając 42pkt. pkt i 1 miejsce uzyskała reprezentacja rocznika 2007 w składzie Łucja Lach, Maja Janosz, Tosia ...z3b, Piotr Kubies, Adaś Ciućka, Michał Wrona, Julia Dziedzic z 3b, Maciek Jasek. Pokonywali przeszkody jak strzała pozostawiając przeciwników w dalekim tyle! Jesteśmy bardzo dumni. 24 pkt i 2 miejsce uzyskała drużyna reprezentacji rocznika 2008: Miłosz Urbas, Karol Jasek, Adrian Kosiec, Tymoteusz Dudek, Milena Żur, Wiktoria Howaniec, Karolina Jasek, Karolina Minkiewicz. I tu drużynie brakowało tej prędkości.

W sumie punktów nasza szkoła 66 pkt. Zajmując tym sposobem miejsce 2. Gratulujmy Wszystkim zaangażowania, kulturalnej zabawy i dopingu. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku spotkamy się w tak wspaniałym gronie, by swoją wzorową postawą propagować sport, zdrowy styl życia, a przede wszystkim rywalizację fair play.

Turniej klas II-III