06 marca 2017 21:46 | Aktualności

Matematyczny Konkurs Pangea

Dnia 3 marca 2017 roku uczniowie klas IV – VI po raz pierwszy przystąpili do konkursu matematycznego Pangea. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Organizatorem Konkursu Matematycznego Pangea w Polsce jest Smartupcode Innovation & Technology Sp. z o.o. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów oraz liceów i techników. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepszych uczniów organizatorzy zapraszają do Warszawy i Wrocławia.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

W tegorocznym konkursie udział wzięli: Filip Syposz, Patrycja Wierzbicka, Zuzanna Matlas, Wioletta Lach, Amelia Gruszecka, Krzysztof Okarma, Julia Pawełek, Filip Cudek, Julia Matlas, Antoni Owsionka, Mikołaj Kłusak, Sebastian Gut, Emilia Marszałek, Mateusz Michalski, Krzysztof Klimonda, Kamil Rozmus, Jakub Sałamun, Marcin Matlas, Maciej Siwek, Adam Sobel.

Zdjęcia: