18 grudnia 2016 16:42 | Aktualności

Mamy laureatów Konkursu Literackiego !!!

15 grudnia troje naszych uczniów – laureatów wzięło udział w uroczystym podsumowaniu konkursu literackiego w Muzeum Miejskim w Żywcu.
Konkurs, który od 17 lat organizuje Starostwo Powiatowe i Muzeum Miejskie cieszy się dużym powodzeniem. Tego roku napłynęło około 200 prac o tematyce świątecznej.
Celem konkursu było zainspirowanie dzieci do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz zastanowienie się, czy i na ile narodzenie Bożego dzieciątka i ta jedyna w roku noc - noc wigilijna, może zmienić nasze otoczenie, naszą rodzinę i nas samych.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI: Wioletta Lach, Oliwia Pudełek, Aleksandra Wrona, Maksymilian Gaciek, Mateusz Michalski, Emilia Marszałek, Oskar Gancarczyk, Filip Syposz, Zuzanna Czembor, Michał Urbaś, Zuzanna Nowak, Magdalena Murańska, Patrycja Studencka, Julia Wrona, Anna Suława, Zuzanna Szafarczyk, Ksenia Pawlus, Krzysztof Klimonda, Martyna Skupień, Wiktoria Karpicka, Otylia Binda, Amelia Urbaś, Kamil Rozmus, Mateusz Jasek.

Laureatami konkursu zostali: Oskar Gancarczyk, Mateusz Michalski i Emilia Marszałek.

Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody książkowe podczas uroczystości, która odbyła się w Muzeum Miejskim w sali etnograficznej.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrodzone prace można przeczytać w zakładce Twórczość naszych uczniów.

Zdjęcia: