19 października 2016 17:31 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

Regulamin Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Klichu

1. Zagadnienia ogólne:

Konkurs  skierowany jest do uczniów z klas IV – VI. Konkurs przeprowadzony będzie w formie pisemnej. Każdy uczestnik otrzyma materiały dotyczące postaci patrona od swojego wychowawcy lub organizatora konkursu, na podstawie których opracowany zostanie test konkursowy.

2. Cele konkursu:

Przybliżenie uczniom postaci patrona szkoły Jana Klicha.

Zainspirowanie uczniów do samodzielnych poszukiwań informacji na temat patrona.

Rozbudzenie zainteresowań historią szkoły i regionu.

Pogłębienie wiedzy z zakresu edukacji historycznej i polonistycznej.

Doskonalenie umiejętności korzystanie z różnych źródeł informacji (archiwalne numery gazetki szkolnej dostępne w bibliotece, tablice informacyjne, strona internetowa szkoły).

Rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się i czytania ze zrozumieniem dłuższych tekstów.

Zastosowanie wiedzy w celu rozwiązania zadań konkursowych.

3. Termin realizacji: 7 listopad 2016 r. – poniedziałek, godzina - 11.45

4. Rozstrzygnięcie konkursu: Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez dwuosobową komisję. Ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród książkowych dla laureatów konkursu nastąpi 13 listopada podczas uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.

5. Organizatorzy: opiekunowie SU (Jolanta Brandys, Monika Owsionka, Izabela Dudek)