16 czerwca 2016 20:20 | Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu "Dobre uczynki każdego dnia"

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

W maju zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-VI, pod hasłem  ,,Dobre uczynki każdego dnia”.

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016”.

Cele konkursu było, promowanie wśród dzieci idei Światowych Dni Młodzieży. Poszerzanie wiedzy religijnej. Inspirowanie dzieci do kształtowania postaw mających na celu pogłębienie własnej wiary w oparciu o Pismo Święte. Rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej oraz kształcenie wrażliwości estetycznej. Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci. Uwrażliwienie dzieci na pomoc innym. Rozwijanie zdolności manualnych.  Prace wykonane były wieloma technikami plastycznymi, wszystkie okazały się wyjątkowe i twórcze. Tak piękne pracy przysporzyły organizatorom niemały kłopot z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie wśród zwycięzców znaleźli się :

I miejsce – Wiktoria Motyka kl. V b

II miejsce – Emilia Dyczek, Oliwia Matlak kl. 0

III miejsce – Karolina Motyka kl. VI

Wyróżnienia

Mariusz Lach kl. VI, Zuzanna Szafarczyk kl. V a, Julia Wrona kl. V a, Caputa Zuzanna kl. IV b, Aleksandra Wrona kl. IV b

Organizatorami konkursu były: Anna Micherda, Elżbieta Ciurla, Monika Duraj

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.