04 maja 2016 20:11 | Aktualności

Początki państwa polskiego. Ogólnopolski Test Wiedzy.

EDI organizator konkursu zaprosił uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Początki Państwa Polskiego. Konkurs został ogłoszony w związku z 1050- tą rocznicą Chrztu Polski, a jego celem było propagowanie zainteresowania historią oraz poszerzanie wiedzy o początkach chrześcijaństwa i państwa polskiego wśród młodzieży szkolnej.

Konkurs został przeprowadzony w dniu 26 kwietnia 2016r. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań przyporządkowanych do nich czterech wariantów odpowiedzi, z których przynajmniej jeden był prawidłowy.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych: Katarzyna Caputa, Marcin Matlas, Oskar Gancarczyk, Maciej Siwek, Mateusz Jasek.

Gratuluję uczniom wiedzy i odwagi w zmierzeniu się z testem historycznym. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Szkolny koordynator Urszula Stolarczyk.