04 maja 2016 20:02 | Aktualności

Międzyklasowy konkurs recytatorski – W świecie Jana Brzechwy

Uczniowie klas czwartych na lekcjach języka polskiego omawiali lekturę „Akademia pana Kleksa”, poznawali życiorys autora i przypomnieli sobie inne jego utwory. Jan Brzechwa towarzyszy dzieciom już od najmłodszych lat. Wszyscy świetnie znają Kaczkę Dziwaczkę, Samochwałę, Kłamczuchę czy Skarżypytę. Wiemy jak Tańcowała igła z nitką i co w dzień targowy działo się Na straganie. Potrafimy odgadnąć z jakiego utworu pochodzi dany fragment, znamy po kilka wersów z większości wierszy tego niezwykle poczytnego poety i pisarza. Uczniowie klas czwartych przygotowali bardzo ciekawe interpretacje wierszy J. Brzechwy. Z każdej klasy wybrani zostali najlepsi recytatorzy, którzy zmierzyli się w konkursie międzyklasowym.

W recytatorskie szranki stanęli przedstawiciele klasy IV a: Patrycja Piątek, Beata Krzus i Paulina Kasoń oraz klasy IV b: Maksymilian Gaciek, Mateusz Michalski, Faustyna Sporek i Emilia Marszałek.

W czwartek 21 kwietnia najlepsza okazała się uczennica klasy IV b – Faustyna Sporek. Zdobyła ona najwięcej punktów za interpretację wiersza Na straganie. II miejsce zajął Maksymilian Gaciek, a III miejsce Beata Krzus i Emilia Marszałek.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.