20 marca 2016 22:04 | Aktualności

Kangur 2016

17 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu matematycznego Kangur. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Przystąpiło do niego 41 uczniów z klas III – VI. Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach: w kategorii Maluch (klasy III i IV) i w kategorii Beniamin (klasy V i VI). Test składał się z pytań o trzech stopniach trudności.

Ideą tego konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej. Celem tego konkursu jest przede wszystkim przełamanie dość powszechnej wśród uczniów niechęci do matematyki.

W tegorocznym konkursie udział wzięli: Biegun Weronika, Czembor Zuzanna, Klimonda Natalia, Lach Wioletta, Matlas Zuzanna, Okarma Krzysztof, Polak Paweł, Syposz Filip, Urbaś Michał, Wierzbicka Patrycja, Kłusak Mikołaj, Gaciek Maksymilian, Krzus Beata, Marszałek Emilia, Michalski Mateusz, Noga Nikola, Poręba Krzysztof, Sporek Faustyna, Sporek Rozalia, Stolarczyk Patryk, Wawrowska Barbara, Wrona Aleksandra, Gancarczyk Oskar, Jasek Mateusz, Klimonda Krzysztof, Matlas Marcin, Pitry Patryk, Rozmus Kamil, Ryszka – Łodziana Kamil, Sałamun Jakub, Siwek Maciej, Sobel Adam, Wrona Dawid, Wrona Julia, Ciućka Jan, Cudek Seweryn, Lach Mariusz, Matlak Kornelia, Rypień Natalia, Urbański Filip, Wawrowska Antonina.

Opiekunowie konkursu: mgr M. Owsionka, mgr E. Ostrowska

Zdjęcia: