20 grudnia 2015 19:44 | Aktualności

Mamy dwoje laureatów w Powiatowym Konkursie Literackim!!!

18 grudnia o godzinie 13.00 w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu literackiego o tematyce świątecznej „Tradycje Bożonarodzeniowe na Żywiecczyźnie”.

Celem konkursu było zainspirowanie dzieci do twórczości literackiej, dzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz obudzenie zainteresowania ziemią rodzinną i rodzimą tradycją. Uczniowie pisząc swoje prace, zastanawiali się, na ile tradycja świąt jest żywa i głęboka, co przetrwało do dzisiaj z tradycji naszych przodków.

Prace na konkurs napisali uczniowie klasy czwartej: Oliwia Pudełek, Maja Żur, Aleksandra Wrona i Emilia Marszałek, klasy piątej: Oskar Gancarczyk, oraz klasy szóstej: Joanna Wrona.

Laureatami konkursu powiatowego zostali: Oskar Gancarczyk i Maja Żur.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: