20 grudnia 2015 19:36 | Aktualności

Konkurs plastyczny „Tradycje Bożonarodzeniowe na Żywiecczyźnie”

W dniu 3 grudnia 2015 r. Miejskie Centrum Kultury w Żywcu gościło uczniów z terenu całego powiatu żywieckiego. W konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu   w ramach cyklu „Boże Narodzenie w Beskidach” naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Wiktoria Motyka kl. Vb, Natan Noga kl. Va, Aleksandra Caputa kl. VI i Katarzyna Wieczorek kl. VI.

Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych, a następnie pod okiem instruktorów samodzielnie wykonali prace konkursowe, których temat związany był ze świętami Bożego Narodzenia ze szczególnym ukierunkowaniem na zwyczaje i obrzędy towarzyszące świętom na Żywiecczyźnie.

Celem tego konkursu było rozwinięcie  i poszerzenie wśród dzieci i  młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz pozyskanie oryginalnych prac.

Opiekun konkursu: mgr Gabriela Kozioł