26 listopada 2015 20:04 | Aktualności

IV urodziny Kubusia Puchatka w naszej szkole.

W dniu 24 listopada już po raz czwarty nasz pluszowy przyjaciel wraz z Samorządem Uczniowskim zaprosił nas na przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka tytułowego bohatera lektury szkolnej autorstwa  Alana Alexandra Milne.

Tym razem na spotkanie został zaproszony wyjątkowy gość, niedźwiedź brunatny, który zamieszkuje tereny Polski. Dzieci słuchały opowiadania na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi,   a następnie brały udział w quizie, niektórzy wcielili się w rolę niedźwiedzia i próbowali „wyjadania miodku z ula”. Najtrudniejszym zadaniem okazało się przenoszenie wykałaczek w rękawicach kuchennych. Ciekawą atrakcją okazała się konkurencja dla wychowawców klas. Nauczyciele mieli za zadanie narysować portret misia z zawiązanymi oczami, tylko dzięki pomocy uczniów paniom udała się ta trudna sztuka. Na koniec każdy uczeń układał puzzle z najsłynniejszymi niedźwiadkami takimi jak: Gumisie, Miś Yogi, Kubuś Puchatek czy Paddington.

Nasze poranne świętowanie było dobrą rozgrzewką przed wyjazdem do teatru oraz dyskoteką andrzejkową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mieli okazję świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: J. Brandys, M. Owsionka, I. Dudek

IV urodziny Kubusia Puchatka w naszej szkole.