18 listopada 2015 17:58 | Aktualności

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W dniach 5 i 6 listopada 2015 r. odbyły się w szkołach Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W naszej szkole przeprowadzono konkurs z języka polskiego i matematyki.

Celem organizacji w/w konkursów jest doskonalenie sprawności czytania, pisania oraz korzystania z informacji, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, wdrażanie do samokształcenia i podejmowania odpowiedzialności za własny rozwój, tworzenie możliwości do współzawodnictwa uczniów i szkół, wyłanianie talentów, propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia uczniów, stwarzanie uczestnikom konkursu możliwości prezentacji uzdolnień i samorealizacji.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych obejmują i poszerzają treści podstawy programowej w/w. przedmiotów. Z języka polskiego uczniowie musieli przeczytać dodatkowe lektury: Yellow Bahama w prążki E. Nowak oraz Najsłynniejsze legendy europejskie D. Inkiow.

W tegorocznych konkursach udział wzięli uczniowie klas piątych i klasy szóstej:

j. polski: Caputa Katarzyna, Dobija Magdalena, Gancarczyk Oskar, Jasek Mateusz, Matlak Kornelia, Siwek Maciej, Sobel Adam, Studencka Patrycja, Wawrowska Antonina, Wrona Joanna,

matematyka: Klimonda Krzysztof, Rozmus Kamil, Studencka Patrycja, Matlas Marcin, Siwek Maciej, Sobel Adam, Cudek Seweryn, Dobija Magdalena, Matlak Kornelia, Urbański Filip, Wawrowska Antonina, Wrona Joanna.