05 listopada 2015 19:20 | Aktualności

Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły

„Jeśli komuś droga otwarta do nieba, to tym, co służą ojczyźnie” – pisał Jan Kochanowski. Jan Klich niewątpliwie do tych służących ojczyźnie należał. Kochają ojczyznę również ci, którzy znają jej historię oraz jej bohaterów.

4 listopada odbył się konkurs wiedzy o Janie Klichu. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez p. Brandys, składający się z 11 zadań różnego typu. Mieli uzupełnić notatkę biograficzną, zredagować kilkuzdaniowe wypowiedzi na temat patrona, podać szczegółowe informacje dotyczące jego życia oraz wykazać się sporą wiedzą na temat działalności Jana Klicha, podać przykłady jego zaangażowania w życie wiejskiej społeczności.

Nie był to łatwy konkurs. Jednak uczniowie udowodnili, że postać patrona nie jest im obca, wszyscy uczestnicy pięknie opisali zasługi byłego kierownika szkoły, jego pracowitość, sumienne wypełnianie obowiązków, zaangażowanie i wielką miłość do naszej małej ojczyzny.

Oto wyniki konkursu.

I miejsce – Antonina Wawrowska - 36 pkt.

II miejsce - Magdalena Dobija – 34 pkt.

III miejsce - Joanna Wrona – 33 pkt.

IV miejsce - Kornelia Matlak - 29 pkt.

V miejsce – Mateusz Michalski 28 pkt.

W konkursie wzięli udział uczniowie: Jan Ciućka, Mateusz Jasek, Oskar Gancarczyk, Kamil Rozmus, Barbara Wawrowska, Milena Sobala, Emilia Marszałek, Faustyna Sporek, Beata Krzus, Aleksandra Wrona.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Konkurs wiedzy o Janie Klichu 2015