18 maja 2015 21:58 | Aktualności

Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe ALBUS 2015

W dniach od 6 maja do 12 maja 2015r. odbyły się u nas w szkole ogólnopolskie konkursy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przyrody organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Testy konkursowe są testami jednokrotnego wyboru, mają zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawą formułę. Do każdego pytania podane są cztery odpowiedzi od A do D. Ocenie podlega każde pytanie i za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt, a za błędnie zaznaczoną (-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytanie nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Materiał zawarty w testach uwzględnia wymagania określone w programach nauczania zatwierdzonych przez MEN.

Wyniki konkursu zostaną przekazane i ogłoszone do 12 czerwca 2015r. Poczekamy na nie z niecierpliwością.

W tegorocznych konkursach udział brali uczniowie klas IV – VI:

Język polski: Martyna Biegun, Maciej Siwek, Katarzyna Caputa, Oskar Gancarczyk, Krzysztof Klimonda, Patrycja Studencka, Mateusz Jasek, Kornelia Matlak, Joanna Wrona, Katarzyna Wieczorek, Magdalena Dobija, Antonina Wawrowska, Natalia Broda, Natalia Motyka, Martyna Żur, Mikołaj Biegun, Izabela Krzus, Martyna Suława.

Matematyka: Mateusz Jasek, Krzysztof Klimonda, Marcin Matlas, Kamil Rozmus, Maciej Siwek, Adam Sobel, Patrycja Studencka, Magdalena Dobija, Kornelia Matlak, Antonina Wawrowska, Mikołaj Biegun, Michał Karpicki, Izabela Krzus, Martyna Suława, Martyna Żur.

Język angielski: Mateusz Jasek, Kacper Biegun, Zofia Biegun, Krzysztof Klimonda, Oskar Gancarczyk, Katarzyna Caputa, Konrad Biegun, Maciej Siwek, Julia Białożyt, Karolina Motyka, Nikodem Duraj, Antonina Wawrowska, Seweryn Cudek, Magdalena Dobija, Kornelia Matlak, Aleksandra Caputa, Joanna Wrona, Martyna Suława, Natalia Broda, Natalia Motyka, Izabela Krzus, Kajetan Noga, Mikołaj Biegun.

Przyroda: Maciej Siwek, Kamil Rozmus, Oskar Gancarczyk, Katarzyna Caputa, Marcin Matlas, Patrycja Studencka, Magdalena Dobija, Joanna Wrona.

Szkolni organizatorzy konkursów: mgr Urszula Stolarczyk, mgr Jolanta Brandys, mgr Monika Owsionka, mgr Elżbieta Ostrowska, mgr Izabela Dudek, mgr Anna Mrowiec, mgr Elżbieta Figura.

Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe ALBUS 2015