13 maja 2015 22:39 | Aktualności

BRAWA DLA SMYKÓW I WSPANIAŁYCH AKROBATEK!

W czwartek 7 maja 2015 roku szkolny zespół wokalno – taneczny „ Smyki” oraz dziewczynki z klas IV – VI wzięli udział w gminnym konkursie GimPlay-Show zorganizowanym przez Gimnazjum w Wieprzu. Celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz różnych form tanecznych. W konkursie uczestniczyli uczniowie Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Radziechowy – Wieprz. Konkurs obejmował dwie kategorie:

a) Kategoria I – wokalna - soliści wykonujący utwory znanych artystów na żywo z towarzyszeniem akompaniamentu muzycznego, grupy tanecznej lub chórku.

b) Kategoria II – taniec – dowolny repertuar w tej kategorii.

Komisja przyznawała punkty od 1 do 20 w każdej z kategorii. W pierwszej kategorii brano pod uwagę poprawne wykonanie utworu pod względem wokalnym (intonacja, dykcja, poczucie rytmu) oraz  ogólne wrażenia artystyczne. Natomiast w drugiej – dobór repertuaru, umiejętność poruszania się na scenie – taniec, dobór stroju, przebojowość, twórczość. Poziom artystyczny wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, zatem komisja oceniająca miała niemałe wyzwanie próbując wyłonić zwycięzców.  Jednak po długiej naradzie – udało się. Nasze rozśpiewane dzieciaki z zespołu „ Smyki” zajęły III miejsce w kategorii wokalnej utworem „Oni są tu dla mnie”. W drugiej kategorii także możemy pochwalić się nagrodą. Zarówno zespół „Smyki” jak i niesamowicie wysportowane dziewczynki z klasy V – Antonina Wawrowska oraz Aleksandra Caputa otrzymali II miejsce. J BRAWO!

Należy także podkreślić, że grupa taneczna „VENUS” (Martyna Suława, Roksana Caputa, Dominika Caputa, Kinga Jurasz, Joanna Błachut, Żuławska Ilona) także brała udział w konkursie. Dziewczynki wytańczyły bardzo skomplikowany układ do utworu „Shake it Off” Taylor Swift i zebrały gromkie oklaski.  J BRAWO!

W konkursie nie zabrakło również utworu solowego. Maja Janosz z klasy I a zaskoczyła wszystkich pięknym i czystym śpiewem oraz wielką swobodą podczas śpiewania utworu A. Woy-Wojciechowskiej „To co ważne, blisko masz”. J BRAWO!

Warto wspomnieć również, że nagrodę specjalną od przewodniczącej konkursu mgr Bogusławy Dziergas     w XV Gminnym Konkursie Wokalno-Tanecznym GimPlay-Show otrzymają: Caputa Aleksandra i Wawrowska Antonina z klasy V. J BRAWO!

Ponadto w ten czwartek tj. 14.05.2015 r. przy Gimnazjum w Wieprzu odbędzie się koncert laureatów na który wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz zwycięzcom pięknych występów.

Ślemy także podziękowania dla opiekunów: pani  mgr Agnieszki Janosz, pani mgr Magdaleny Włoch oraz pani mgr Moniki Słowik.

GimPlay-Show 2015