22 stycznia 2015 20:09 | Aktualności

III edycja Rodzinnego Kolędowania

18 stycznia 2015 r. odbyła się III edycja „Rodzinnego Kolędowania”. Jak co roku spotkanie poprowadziła Pani mgr Anna Micherda oraz Rada Rodziców pod przewodnictwem Pani Agnieszki Szuty. Wszyscy obecni goście zostali powitani przez Dyrektora Szkoły Pana Grzegorza Ciurlę.

Najważniejszym punktem tegorocznego spotkania były Jasełka o lekkim zabarwieniu humorystycznym, w których swoje zdolności artystyczne zaprezentowali zarówno uczniowie młodsi z klas I – III jak i uczniowie klas starszych. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko z piękną scenografią  i ciekawymi strojami aktorów. Prawdziwa szopka ze słomianym dachem wraz z gwieździstym  niebem, dodała spektaklowi uroku. Przedstawienie było uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu naszego szkolnego zespołu wokalno - tanecznego „Smyki”.  A wszystko to pod kierunkiem Pań Elżbiety Ciurli, Magdaleny Włoch oraz Moniki Słowik.

Każda z klas 0 – VI przygotowała swój występ. Zarówno repertuar prezentowanych kolęd jak i aranżacje, w jakich zostały wykonane były jedyne w swoim rodzaju. Nasi najmłodsi uczniowie, czyli oddział zerowy zaśpiewali kolędę w języku hiszpańskim. Klasy I przedstawiły nieznany w naszym regionie zwyczaj Kolebania, klasy II zatańczyły siustanego, po ich występie nikt nie ma wątpliwości, że rosną nam wspaniali mali górale.

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, klasy III złożyły wszystkim dziadkom i babciom życzenia zawarte w wierszu i radosnych piosenkach. I czymże byłby Dzień Babci i Dziadka bez laurki własnoręcznie wykonanej przez ukochanego wnuczka i wnuczkę.

Klasy IV natomiast dla naszych gości zagrały kolędę na fletach i keyboardzie.  Piąta klasa zaprezentowała swoje zdolności wokalne w góralskich strojach, a dziewczynki z klas VI stworzyły własny układ taneczny do anglojęzycznej piosenki świątecznej.

Rada Rodziców uatrakcyjniła imprezę ciekawymi niespodziankami takimi jak: licytacja fantazyjnie przystrojonych mufinek oraz „Dyrektorskiego Tortu”, ponoć upieczonego przez samego Pan Dyrektora. Tegoroczną nowością było stoisko regionalne gdzie każdy mógł spróbować domowej bukty, pysznego chleba z tradycyjnym smalcem, kabanosika czy oscypka. Radosna atmosfera spotkania sprzyjała wspólnemu śpiewaniu kolęd przy akompaniamencie Pana Adama Matlasa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za bardzo liczne przybycie oraz zaproszonym gościom, którzy uświetnili naszą imprezę: Panu Wójtowi Maciejowi Mice, Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Piotrowi Pieli, Radnym Gminy Radziechowy – Wieprz, Pani Sołtys Marii Hulak, Przewodniczącej KGW i Przewodniczącej Stowarzyszenia „Wieprzanki”, emerytowanym dyrektorom i nauczycielom naszej szkoły. Szczególne słowa podziękowania i uznania należą się Radzie Rodziców za wielkie serce i ogromną pracę włożoną w przygotowanie tak szczególnego dla nas wszystkich święta jakim jest „Rodzinne Kolędowanie”.

Rodzinne Kolędowanie 2015