08 stycznia 2015 18:21 | Aktualności

Laureatki Powiatowego Konkursu Literackiego o tematyce świątecznej ,,Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”

12 naszych uczniów brało udział w kolejnej edycji konkursu literackiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu w ramach cyklu imprez Boże Narodzenie po Beskidzku.

Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej, podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz zastanowienie się, czy i na ile narodzenie Bożego dzieciątka może zmienić nasze otoczenie, naszą rodzinę, nas samych.

17 grudnia o godzinie 13.00 w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród.

Dwie uczennice klasy VI b zostały laureatkami konkursu – Izabela Krzus oraz Martyna Żur - otrzymały dyplomy i piękne nagrody książkowe.

Pozostali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie to: Joanna Błachut (kl. VI b), Martyna Suława, Mikołaj Biegun (kl. VI a), Joanna Wrona, Seweryn Cudek, Nikodem Duraj (kl. V), Martyna Biegun, Julia Białożyt i Oskar Gancarczyk (kl. IV b), Jakub Sałamun, Mateusz Jasek (kl. IV a)

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: