01 grudnia 2014 23:34 | Aktualności

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki

Na początku listopada uczniowie klas V – VI brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Konkurs z języka polskiego odbył się 6.11.2014 r., natomiast konkurs z matematyki - 7.11.2014 r. Do konkursu przystąpili: Cudek Seweryn, Urbański Filip, Antonina Wawrowska z klasy V, Biegun Mikołaj, Motyka Natalia, Murańska Karolina, Suława Martyna z klasy VIa, Broda Natalia, Krzus Izabela, Żur Martyna z klasy VIb.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki odbywają się rok rocznie i przystępują do nich uczniowie wyróżniający się w nauce, mający bardzo dobre wiadomości i umiejętności. Zakres wiadomości obowiązujących w konkursie obejmuje nie tylko treści podstawy programowej dla II etapu edukacyjnego, ale także wiadomości, które uczeń musi dodatkowo zgłębić i opanować. Przygotowując się do tegorocznego konkursu z języka polskiego uczniowie musieli przeczytać dwie dodatkowe lektury: „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” A. Maleszki oraz „Jaśki” J.P. Arroud-Vignod’a, obejrzeć film, a także zapoznać się z wieloma informacjami zawartymi na stronie internetowej www.magicznedrzewo.com.

Konkurs z języka polskiego i matematyki okazał się bardzo trudny. Z zadaniami z j. polskiego najlepiej poradziła sobie Martyna Suława z klasy VIa, natomiast z matematyki najlepsza okazała się Martyna Żur z klasy VI b. Niestety ilość zdobytych punktów nie pozwoliła im na udział w kolejnych etapach konkursu.

Gratulujemy dziewczynom uzyskanych wyników i życzymy tytułu Laureata w kolejnych latach nauki.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki