17 listopada 2014 17:39 | Aktualności

X Rocznica Nadania Imienia Szkole

10 listopada obchodzimy święto patrona naszej szkoły Jana Klicha. Tegoroczne obchody Dnia Patrona przybrały szczególny charakter ze względu na przypadającą X rocznicę nadania imienia szkole. Każdy uczeń powinien znać sylwetkę Jana Klicha, nauczyciela, kierownika szkoły, żołnierza, patrioty, społecznika i krzewiciela kultury.

7 listopada podczas uroczystego apelu z  okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczennice naszej szkoły, zwyciężczynie konkursu Wiedzy o Janie Klichu Izabela Krzus i Joanna Wrona przedstawiły sylwetkę naszego patrona, przypominając jak wiele dobra uczynił dla całej społeczności Wieprza.

Z okazji X rocznicy nadania imienia szkole przeprowadzono lekcje poświęcone naszemu patronowi, zorganizowano konkurs Wiedzy o Janie Klichu, wciąż trwa konkurs plastyczny zatytułowany „Portret Jana Klicha”. Samorząd Uczniowski cały rok dba o miejsce jego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Cięcinie. Każdego roku przedstawiciele społeczności uczniowskiej 10 listopada składają kwiaty i zapalają znicze na jego grobie.

W tym roku po raz pierwszy mogliśmy posłuchać Hymnu Szkoły, skomponowanego przez opiekunów szkolnej grupy wokalno – tanecznej „Smyki” (Panie M. Słowik, M. Włoch). Słowa hymnu nawiązują do działalności i życia Jana Klicha. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych szkolnych uroczystości wszyscy uczniowie będą znali coraz lepiej słowa hymnu i śpiewali go wspólnie z zespołem „Smyki”.

X Rocznica Nadania Imienia Szkole