13 listopada 2014 18:59 | Aktualności

Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada….

Tłumaczcie nam jak umiecie

skąd czerwień i biel sztandaru,

dlaczego musimy być dumni,

że polski wydał nas naród.

Wychowanie patriotyczne jest nieodłączną częścią planu pracy każdej szkoły, na różnym etapie nauczania. W szkole podstawowej już od pierwszej klasy wśród tematów związanych z przemijającymi porami roku, wplatane są treści wychowania patriotycznego. Wystarczy wspomnieć choćby treść aktu ślubowania pierwszoklasistów  oraz całotygodniowe cykle zajęć związane z rocznicami odzyskania przez Polskę niepodległości czy uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W tym roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie z klasami trzecimi, które przygotowały program artystyczny, przypomnieć sobie fakty związane z wydarzeniami nie tylko niepodległościowymi, ale także tymi, które doprowadziły do utraty przez naszą Ojczyznę wolności. Przypomnieliśmy sobie postać Józefa Piłsudskiego, wspominaliśmy żołnierzy legionistów, wyrecytowaliśmy treść „Katechizmu dziecka polskiego”. Słowa piosenki „Piękna historia” przypomniały nam, aby zawsze pamiętać o tych bohaterach, „co ten kraj kochali,  układali jego piękną historię”. Drugą część listopadowej uroczystości rozpoczął hymn szkoły zaśpiewany przez nasz zespół muzyczny „Smyki”. Następnie laureatki konkursu wiedzy o patronie przedstawiły krótki życiorys Jana Klicha. Właśnie w tym roku mija 10 lat od dnia nadania imienia Jana Klicha  Szkole Podstawowej w Wieprzu. Jesteśmy dumni, że mamy za patrona wielkiego człowieka, patriotę, społecznika a przede wszystkim nauczyciela, dzięki któremu możemy pochwalić się ponad stuletnią działalnością szkoły.

Dziś wielka jest rocznica 11 listopada...