16 czerwca 2014 17:40 | Aktualności

Rolkowisko

W czwartek 12 czerwca nasze dzieciaki dzięki organizacji pani mgr Jolanty Leśniak i opiece pani mgr Agnieszki Janosz i pani mgr Moniki Duraj, miały możliwość wzięcia udziału w niecodziennej aktywnej wycieczce do Bielska - Białej  na boisko hokejowe pod Dębowcem.
Dzięki życzliwości instruktora szkółki hokejowej „Drachma Bielsko-Biała” ks. Mateusza Dudkiewicza, który umożliwił nam bezpłatną możliwość korzystania ze sprzętu, boiska oraz 2 godzinnej nauki doskonalenia, a dla niektórych stawiania pierwszych kroków na rolkach, nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bezpiecznym poruszaniem się jak i aktywnym wypoczynkiem. Warto zaznaczyć, że to właśnie Drachma reprezentuje nasz region w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach.
Zajęcia  miały na celu:
- popularyzację aktywności ruchowej służącej rozwojowi fizycznemu i kulturalnemu dzieci i młodzieży,
- rozbudzenie pasji uprawiania sportów zimowych i letnich,
- upowszechnienie zasad fair play poprzez włączenie się w międzynarodową akcję „Sports4peace” – kostka sportowa,
- naukę i doskonalenie jazdy na rolkach,
- poznanie zasad gry hokeja i naukę podstawowych zagrań,
- pomoc w ukształtowaniu potrzebnych cech charakteru: hartu ducha, dyscypliny, twórczej współpracy, zdrowej rywalizacji, itp.

Ks. Mateusz Dudkiewicz pierwsze kroki na łyżwach stawiał na oświęcimskim lodowisku, gdzie się wychował; od 2007 roku związany z CJTH Czarne Pantery (wicemistrzostwo Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Ligi w Czeskim Cieszynie 2010/11 - BAHL 2011/12); organizator „Fara Arena Zebrzydowice” (kompleks boisk dla dzieci i młodzieży, w tym sezonowe lodowisko); od IX 2011 trenuje także z drużyną Vikings Oświęcim; organizator meczy charytatywnych w Jastrzębiu Zdroju i „turnieju z bójką w tle”, wikariusz Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku na os. Karpackim, nauczyciel religii w  Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz SP nr 37.

Rolkowisko 12.06.2014