Przepis na udany rok szkolny

Oto kilka przepisów na udany rok szkolny. Naprawdę warto z nich skorzystać.

Około 180 dni opłukać do czysta z lenistwa, złych nawyków i grymasów.
Każdy oddzielnie przystroić w różnych proporcjach- pracowitością, zapałem i dobrym humorem.
Dodać po łyżeczce uprzejmości i koleżeństwa.
Nie może zabraknąć chęci do pracy i wytrwałości. Warto dawkować je w dużych ilościach
Każdy dzień podawać niezależnie od pogody ozdobiony uśmiechem.

Aleksandra Wrona klasa V B

Przygotować dziesięć miesięcy, dobrze je wyszorować i obrać ze strachu. Potem podzielić każdy miesiąc na cztery tygodnie, następnie równiutko poprzecinać na siedem dni, tak aby żadnego nie zmarnować.
W każdym dniu umieścić pokrojony uśmiech, radość, miłość i kopiastą łyżkę zapału do nauki. Podgrzewać aż składniki się połączą. Następnie dodać ziarnko sprytu, szczyptę zabawy i odrobinę taktu. Odstawić i znów wymieszać.
Przygotowaną mieszankę posypać obficie dobrymi uczynkami, ozdobić uśmiechem, sercem i podawać codziennie z entuzjazmem oraz z dużą dawką miłości i mądrości.

Emilia Marszałek klasa V B

Czytając piękną książkę E. Schmita ,, Oskar i pani Róża” uczniowie klasy VI B zastanawiali się nad istotą życia.

„Trzeba całego życia , aby nauczyć się żyć”

Człowiek przez całe swoje życie uczy się jak żyć. Życie nie zawsze wygląda tak kolorowo jakbyśmy chcieli, w życiu można się spotkać z wieloma przeciwnościami losu. Czasem wydaje się nam, że już wiemy jak żyć, a tymczasem los nas nie oszczędza i uczy nas pokory. Całe życie uczymy się jak postępować, co uznawać za najważniejsze wartości , czy gdzie szukać sensu życia. Często ludzie nie potrafią docenić tego, co mają.

Dawid Wrona

Przeżywając osiemdziesiąt czy dziewięćdziesiąt lat śmiało możemy powiedzieć, że nauczyliśmy się żyć. Naszego doświadczenia życiowego nabieramy nie tylko z wiekiem, ale także poprzez wszelakiego rodzaju doświadczenia życiowe zarówno te pozytywne jak i negatywne. Z takich przeżyć potrafimy wyciągać wnioski, które uczą nas jak dalej żyć i postępować. Każde doświadczenie buduje i uczy nas prawdziwego życia oraz nadaje mu sens.

Oskar Gancarczyk

Życie nie tylko po to jest , by brać.(...) Bo aby żyć, siebie samego trzeba dać.

Myślę, że autor tego aforyzmu ma rację. Życie daje nam dużo możliwości, uczy nas pokory i samozaparcia. Uczy, że życie nie polega na braniu, ale przede wszystkim na dawaniu. Nie możemy biernie przyglądać się krzywdzie drugiego człowieka. Życie tylko wtedy ma sens, gdy człowiek staje w obronie drugiego człowieka, pomaga mu odzyskać jego godność i dobre imię. Pamiętajmy, że nie można oczekiwać od innych pomocy, gdy samemu nie robi się nic.

Wiktoria Motyka